Search

Pochówek dzieci nienarodzonych

Utrata dziecka wiąże się z ogromnym bólem wielu rodzin. Jako pracownicy zakładu pogrzebowego, zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest możliwość pożegnania osób, które tak bardzo pokochaliśmy. Wiemy też, że zorganizowanie pogrzebu dziecka utraconego pozwala łatwiej pogodzić się z jego utratą. Niezależnie od czasu, w którym doszło do poronienia, każda rodzina lub kobieta ma prawo zorganizować pogrzeb swojego dziecka.

 

pogrzeby dzieci nienarodzonych

 

Pochówek nienarodzonego dziecka

Jeśli płeć dziecka nie jest znana, a rodzice wyrażą wolę, aby ich dziecko zostało pochowane, lekarz zobligowany jest do wystawienia karty zgonu. Z tą kartą zakład pogrzebowy uprawniony jest do zorganizowania pogrzebu. Rodzice jednak nie mają możliwości uzyskania zasiłku pogrzebowego.

Aby uzyskać zwrot kosztów za organizację pogrzebu, rodzice lub matka muszą wykonać na swój koszt badania genetyczne, które pozwolą ustalić płeć dziecka. Następnie na podstawie tych wyników można zarejestrować zgon w USC. Rejestracja ta daje możliwość uzyskania zasiłku w wysokości 4000 zł.

Kiedy płeć dziecka jest możliwa do określenia, lekarz wystawia kartę martwego urodzenia. Śmierć dziecka następnie rejestruje się w USC, po czym rodzicom lub kobiecie przysługuje zasiłek pogrzebowy. Wszelkimi formalnościami zająć się może w Państwa imieniu personel naszej firmy.

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Credo w Gdańsku zrobią wszystko, aby ten trudny czas pożegnania maleństwa, które odeszło, przebiegł zgodnie z oczekiwaniami rodziny. Mogą Państwo powierzyć nam przygotowanie pogrzebu Państwa dziecka – a my zajmiemy się wszystkim z największą możliwą troską.