Search

Ekshumacja

Odprowadzając zmarłego do jego grobu zazwyczaj myślimy, że będzie to miejsce jego ostatecznego – czyli naprawdę wiecznego – spoczynku. W większości przypadków faktycznie tak jest. Zdarza się jednak, że – z różnych powodów – zachodzi konieczność wydobycia ciała Zmarłego lub jego szczątków. Dzieje się tak, gdy niezbędnym staje się wykonanie badań zleconych przez Prokuraturę, Sąd lub – zdecydowanie częściej – gdy rodzina zmarłego decyduje się na to, aby wszyscy jej członkowie spoczywali na przykład na jednym cmentarzu lub nawet w jednym grobie.

W takim przypadku konieczna jest ekshumacja, którą może przeprowadzić jedynie profesjonalny zakład pogrzebowy, posiadający zarówno wiedzę na temat tej procedury, jak i dysponujący specjalistycznym sprzętem. Należy bowiem pamiętać, że ekshumacja to operacja złożona pod wieloma względami którą, zgodnie z przepisami, można przeprowadzać od 16 października do 15 kwietnia.

 

ekshumacja

 

Doświadczenie w przeprowadzaniu ekshumacji

Zakład Pogrzebowy Credo z Gdańska przez lata swojego istnienia i działalności zgromadził niezbędne doświadczenie, które pozwala mu wykonywać ekshumacje – zarówno na polecenie Prokuratury czy innych instytucji, jak i na prośbę uprawnionych osób indywidualnych.

Potwierdzeniem kompetencji Zakładu Pogrzebowego Credo z Gdańska jest fakt, że właśnie nasza firma była odpowiedzialna za ekshumację szczątków ze starego cmentarza parafialnego parafii pod wezwaniem Św. Antoniego w Gdańsku-Brzeźnie. Wszystkie zostały przeniesione na Cmentarz Łostowicki i tam pochowane ponownie w godny sposób.