Search

Oprawa pogrzebu

Kiedy minie pierwszy szok związany z informacją o śmierci Bliskiej Osoby, pojawia się konieczność zorganizowania pogrzebu, który powinien być pełen szacunku, miłości oraz godności. W ten sposób najlepiej wyrazić można wdzięczność Zmarłemu za jego życie.

Wiele osób pragnie, aby pogrzeb Ukochanej Osoby został przeprowadzony możliwe jak najpiękniej, aby oddać cześć ich Bliskiemu. Pracownicy naszego zakładu pogrzebowego doskonale zdają sobie sprawę, jak ważną kwestią jest przygotowanie godnych, a zarazem pięknych ceremonii ostatniego pożegnania drugiego człowieka. Dlatego w ramach usług pogrzebowych oferowanych na terenie Gdańska, nasz Zakład Pogrzebowy Credo na życzenie Klientów zapewnia uroczystą oprawę pogrzebu, która nadaje całemu wydarzeniu wzniosłości oraz szacunku.

 

oprawa pogrzebu

 

Oprawa muzyczna

Zakład Pogrzebowy Credo współpracuje z zawodowymi muzykami, którzy zapewniają niepowtarzalną muzykę na pogrzebie. Najczęściej wybieranymi instrumentami są trąbki, skrzypce i organy, ale nasz zakład wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających rodzin, oferując znacznie większy wybór instrumentarium – jak np. dudy lub występ całej orkiestry dętej. Istnieje również możliwość odegrania ulubionych utworów Zmarłego z różnych nośników.

Poezja

Wiersze w najodpowiedniejszych słowach potrafią opisać niewyobrażalny i trudny do wyrażenia żal i utratę Bliskich Osób. Dlatego na życzenie Klientów, w pogrzebie może wziąć udział profesjonalny laudator, z recytacją ulubionego wiersza Zmarłego lub przedstawi inny utwór, adekwatny do ostatniego pożegnania.

 

Mowy pogrzebowe

W firmie Credo wiemy, jak ciężko jest wyrazić słowa tęsknoty za ukochaną osobą. Gdy łzy płyną po policzkach, a słowa więzną w gardle, wszystko, co chciałoby się powiedzieć, bezpowrotnie ulatuje. Tymczasem słowo w czasie uroczystości żałobnych ma swoje ogromne znaczenie i dlatego powinno otrzymać kunsztowną formę, odpowiednią do tych smutnych okoliczności.

Dajemy Państwu możliwość przygotowania mowy pogrzebowej, gdyż właśnie w mowie pogrzebowej można zawrzeć słowa podziękowania i smutku, które zachwycą i wzruszą wszystkich obecnych. Mistrz Ceremonii, współpracujący z Zakładem Pogrzebowym Credo, po rozmowie z przedstawicielami rodziny Zmarłego, ubierze Państwa wspomnienia i uczucia w odpowiednie – jak najpiękniejsze – słowa, by potem je wygłosić w czasie ceremonii. Na Państwa życzenie ostatnie słowa pożegnania może odczytać nie tylko Mistrz Ceremonii czy duchowny, ale także inna osoba przez Państwa wskazana.

 

mowy pogrzebowe

 

Mistrz Ceremonii

Pogrzeb jest zwieńczeniem życia człowieka. Aby wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z oczekiwaniami Rodziny i ostatnią wolą Zmarłego, należy uszanować każdy aspekt Jego życia. Dlatego jeśli Zmarły za życia wyraził wolę, aby jego pogrzeb nie został poprowadzony przez osobę duchową – należy uczynić temu zadość. Dla osób, które życzą sobie pochówku w ceremoniale świeckim – nasz Zakład Pogrzebowy Credo oferuje udział Mistrza Ceremonii, który odznacza się ogromną elokwencją, spokojem oraz opanowaniem. Dzięki czemu każdy tego rodzaju uroczystość jest ostatnim pożegnaniem w bardzo spersonalizowanej i niepowtarzalnej formie, pozostając jednocześnie pełna szacunku i najpiękniejszych uczuć względem Zmarłego.

 

Obrazki pamiątkowe

Szczególnego wyrazu nadaje uroczystości pogrzebowej możliwość otrzymania obrazka, który uczestnikom pogrzebu będzie przypominał o datach ważnych dla Zmarłego, a zwłaszcza o rocznicy śmierci. Na życzenie Klienta możemy wykonać okolicznościowe obrazki pamiątkowe z zamieszczoną modlitwą lub tekstem świeckim. Obrazki takie są rozdawane żałobnikom przez naszych pracowników po zakończeniu uroczystości pogrzebu.